Stráža zdolala Považský Chlmec rozdielom triedy
05.09.2017, Matej Krško

Stráža zdolala Považský Chlmec rozdielom triedy

Napriek nepriaznivému počasiu privítala oba tímy výborne pripravená hracia plocha. Domáca Stráža nastúpila po prvýkrát v sezóne na domácom ihrisku, nakoľko zápas proti Bitarovej bol preložený na 05.11.2017. Hostia z Považského Chlmca si chceli napraviť chuť po piatkovej prehre z Gbelian, kde nestačili na domáce mužstvo a prehrali 3:0.

Po úvodnej zoznamovacej fáze si prvú šancu vypracovali domáci. Cingel našiel strieľanou prihrávkou pred bránou Willingera, ktorý však v sklze mieril nepresne a minul bránu hostí. Na dlhé minúty to bolo všetko a hru sprevádzalo viacero nepreností. Až prišla 24. minúta a v nej pekný prienik Šutovského po krídle, ktorý našiel spätnou prihrávkou Vantúcha a domáci šli do vedenia - 1:0. Považský Chlmec po góle naoko ožil, ale jeho snahe chýbal pokoj. V 31. minúte po chybe hostí v rozohrávke vyviezol loptu Cingel, prihral voľnému Hanuliakovi, ten loptu potiahol, vystrelil a tá, aj s prispením teču hosťujúceho Mareka Čejku, zapadla za Orvana - 2:0. O 10 minút neskôr sa radovali domáci aj po tretí raz. Hanuliak prihral voľnému Radočanímu, ktorý z 25 m nechytateľne napol sieť hosťujúcej svätyne. Do kabín tak odchádzali spokojnejší domáci, ktorí si vypracovali pohodlné vedenie.

V kabíne hostí cez prestávku museli padnúť tvrdé slové, pretože do druhého dejstva nastúpil Považský Chlmec ako vymenený. Ako prvý pozdravil brankára domácich Jaroš, ktorý sa na hranici pokutového územia pekne uvoľnil a technickou strelou takmer skóroval, avšak Opálka bol proti. Vzápätí to skúšal z diaľky aj kapitán hostí Marčan, ale mieril len do stredu. V 55. minúte hostia spálili obrovskú príležitosť. Priamy kop Petra Čejku Opálka s námahou len vyrazil, aby v následnej skrumáži Chlmčania nedokázali dotlačiť loptu za bránkovú čiaru. O minútu neskôr mali výhodu priameho kopu zo sľubnej pozície aj domáci, ale po strele Hanuliaka sa vyznamenal Orvan. V 67. minúte sa hostia chytali za hlavy opäť. Po rohovom kope sa lopta dostala späť k centrujúcemu Marčanovi, ktorý našiel Ambru , ale ten zblízka pálil len do nôh domáceho brankára.Po rohovom kope pohrozili aj domáci, ale hlavička Miha medzi tri žrde nemierila. Posledné slovo mali hostia, ale ani krížna strela Šmárika skorigovanie stavu nepriniesla. Stráža si tak v prvom domácom zápase sezóny pripísala výhru a v tejto sezóne ostáva aj naďalej nezdolaná. Naopak, hostia odchádzajú bez bodu napriek tomu, že si vypracovali viacero dobrých šancí. Na ich premieňaní však musia do ďalšej fázy súťaže popracovať.

Prečítané: 103x