Sumár 1. kola
04.09.2017, Matej Krško

Sumár 1. kola

Na Deň Ústavy SR boli už tradične naplánované dohrávky 1. kola DOXXbet tried. Výnimkou je len III. trieda skupina "B", ktorá má na programe 1. kolo až 22.10.2017.

DOSPELÍ

I. DOXXbet trieda

Po dohrávanom 1. kole boli spokojnejšie domáce tímy, ktoré si, až na dve výnimky, s hosťujúcimi mužstvami jednoznačne poradili. Kamenná Poruba doma jednoznačne porazila Bytčicu 5:0, ktorá tak neprekročila svoj tieň z doterajších odohraných kôl a opäť jednoznačne prehrala. Zaujímavosťou je, že päť gólov do brány Hubočana vsietilo päť rôznych strelcov. O gól menej ako hráči Kamennej Poruby dali futbalisti Lietavskej Lúčky. Tí si doma poradili s Bitarovou 4:0 a naďalej ostávaju stopercentní. Bez menších problémov zvíťazil aj Horný Hričov s Veľkým Rovným. Domáci položili základ víťazstva 3:0 už v úvode prvého dejstva, keď po góloch Zelníka a Valka viedli v 8. minúte 2:0. Rozdielom triedy sa skončilo stretnutie aj v Gbeľanoch, kde domáci zvíťazili nad Považským Chlmcom takisto 3:0. Výhodu domácej pôdy využila aj Nededza, ktorá zdolala Kolárovice 4:2. Hostia skorigovali stav stretnutia až v poslednej päťminútovke, keď sa dvakrát presadil Hrtánek. Bánovská rezerva nezvládla koncovku zápasu proti Stráži a prehrala 3:4. Po prvom polčase domáci viedli 3:2, ale v 83. minúte vyrovnal Pecko, aby dve minúty pred koncom rozhodol o výhre Stráže Hanuliak.  Kotešová viedla po úvodnom dejstve v Zástraní už 0:3, ale dva góly Mária Wtoreka po zmene strán duel zdramatizovali. Vytúženého vyrovnávajúceho gólu sa však domáci nedočkali, a tak sa z výhry 2:3 radovali hostia.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku I. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

II. DOXXbet trieda 

Obdobne ako v I. triede, tak aj v tej II. boli úspešnejšie zväčša domáce tímy. Najjednoznačnejšou výhrou sa prezentovali futbalisti Nezbudskej Lúčky, ktorí doma deklasovali Turie a zvíťazili 6:2. Hetrik zaznamenal Marián Repkovský. Dôvod na radosť mali vo Hvozdnici. Domáci si poradili s neďalekým Rašovom jednoznačne 4:1. Rovnakým výsledkom zdolali Krasňany na domácom ihrisku Petrovice. V súboji tímov, ktoré boli po úvodných kolách bez zisku čo i len bodu bol úspešnejší Hliník, keď zdolal Mojš 4:2. Ten si tak bude musieť na prvé body počkať do ďalšieho kola. Vyrovnaný súboj videli diváci v Hlbokom, kde si domáci po tuhom boji poradili s Hôrkami tesne 2:1. Tepličské béčko doma nestačilo na Dlhé Pole a prehralo 1:2. O výhre hostí rozhodol v 57. minúte Matúš Vaculík. Na toto kolo by najradšej zabudli hráči Diviny, ktorí doma podľahli Jablonovému hrozivo 1:5. O výhre hostí bolo rozhodnuté už po prvej polovici, keďže do kabín sa odchádzalo za stavu 0:4.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku II. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "A"

V dohrávkach 1. kola boli zatiaľ úspešné len domáce tímy, nakoľko zápas Podhorie - Babkov je na programe až 22.09.2017. Ďurčiná zdolala B-tím Stráňav jednoznačne 4:1. Ešte väčším rozdielom zvíťazila Dolná Tižina, ktorá doma bez väčších problémobv vyhrala 6:2. Lietava mala voľno.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "A" dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "B"

Zápasy dohrávaného 1. kola sú na programe 22.10.2017 o 14:00. Jeho rozpis nájdetu tu.

Prečítané: 44x