Sumár 6. kola
13.09.2017, Matej Krško

Sumár 6. kola

V 6. kole sa zrodilo niekoľko vysokých výhier, pričom tá najväčšia bola na ihrisku Hvozdnice, kde domáci futbalisti "vyprášili" Turie pomerom 9:1.

DOSPELÍ

I. DOXXbet trieda

Najjednoznačnejším výsledkom 6. kola bola domáca výhra Kotešovej nad rezervou Bánovej. Keď po prvom dejstve svietil na výsledkovej tabuli stav 1:0, tak by hosťom ani na um nezišlo, že v tom druhom sa na nich zvalí päťgólový uragán. Kotešová si tak po výhre 6:0 pripísala v doterajšom priebehu súťaže štvrté víťazstvo. Debakel si odnášajú aj Gbeľany, ktoré prehrali v Kamennej Porube vysoko 5:0. Bez straty body kráča súťažou aj naďalej Lietavská Lúčka. Tá vyhrala aj v Hornom Hričovem keď si víťazný zásah pripísal Švikruha. "Vonku" bola úspešná aj Nededza a to po výhre 1:4 v Zástraní. Rovnakým pomerom vyhrala aj Bitarová v Považskom Chlmci, kde sa podarilo hosťom streliť naozaj štyri nádherné góly, ktoré by ašpirovali na góly mesiaca. Štastnú ruku pri striedaní mal tréner Veľkého Rovného, ktorý nasadil v druhej polovici do hry Jozefa Jandzíka. Ten sa mu odvďačil víťazným, a zároveň jediným, zásahom v 60. minúte a zabezpečil svojmu tímu dôležité tri body po výhre nad Kolárovicami. Tri minúty pred tým sa stal smutným hrdinom hostí Porubčan, ktorý nepremenil pokutový kop. Mierne zlepšenie nastalo v Bytčici, kde domáci prehrali "len" 1:3 nad futbalistami Stráže. S hrozivým skóre 2:24 z piatich zápasov tak zaslúžene okupujú poslednú priečku tabuľky.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku I. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

II. DOXXbet trieda

Na 6. kolo by najradšej zabudli v Turí, ktoré prehralo v Hvozdnici vysoko 9:1. Rozhodnuté bolo už po 1. polčase,v ktorom padlo do hosťujúcej brány 6 gólov. Domáci mali hneď troch dvojgólových strelcov, a to Vladimíra Mráčnika, Petra Pobijáka a striedajúceho Michala Bula. Ani v tomto kole si nezapísali žiadne body futbalisti Rozvoju Mojš. Tentokrát doma nestačili na Dlhé Pole a prehrali 2:4. Prvú výhre v sezóne si však zaknihovali v Divine po výhre 2:1 nad Nezbudskom Lúčkou. Prestrelku mohli vidieť diváci v Krasňanoch, kde na radosť domácich vyhral miestny Fatran nad Hliníkom 3:2. Stopercentné ostáva Jablonové. O body ho neobralo ani Hlboké a po domácej výhre 3:1 tak vedie súťaž aj naďalej. Doma vyhrali aj Petrovice, ktoré si poradili s Hôrkami najtesnejším rozdielom 2:1. Naopak, v Rašove sa radovali hostia. Domácich ozbíjali o tri body futbalisti béčka Tepličky.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku II. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "A"

Hosťom sa toto kolo nepodarilo uhrať "vonku" ani jediný bod. Zádubnie neuspelo v Stráňavach. Domáca rezerva si prípisala jednoznačnú výhru 4:1. V Kunerade rozhodol o výhre domácich 2:1 v 82. minúte žolík z lavičky Martin Súkeník. Jediný gól padol v Trnovom. Na radosť domácich ho strelil v 65. minúte Martin Vrabec. Ďalšie tri body majú aj futbalisti Tižiny. Tí zdolali na domácej pôde Lietavu 4:1. Ďurčiná mala voľno.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "A" dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "B"

K prvému bodu v sezóne mali blízko hráči Hričovského Podhradia, ale v Hrabovom gól, narozdiel od domácich, nestrelili a tak ostávajú aj naďalej poslední. Jediný presným strelcom bol Slaninka, ktorý premenil penaltu. Prvú výhru vôbec zaznamemali futbalisti Divinky - Lalinka. Po góloch Martina Puškára a Andreja Bartoša si odviezli tri body zo Súľova po výhre 1:2. Dominantné bolo opäť Brodno. To vyhralo rozdielom triedy v Dolnom Hričove. Pri výhre 1:4 natiahol svoju streleckú šnúru kapitán hostí Kňazovič, ktorý v doterajších štyroch stretnutiach vsietil úctihodných 9 presných zásahov. Zaujímavý zápas videli v Pšurnoviciach. Domáci viedli po prvom polčase 2.0 a smerovali k trom bodov, ale v druhej polovici ich zmrazil Vladimír Michna, ktorý hetrikom otočil stretnutie a výraznou mierou sa podpísal pod výhru svojho Ovčiarska 2:3.  

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "B" dospelých nájdete tu.

Prečítané: 163x