3. ročník turnaja prípraviek - Pohár predsedu ObFZ Žilina
21.11.2017, Matej Krško

3. ročník turnaja prípraviek - Pohár predsedu ObFZ Žilina

V piatok 17.11. 2017 sa vo futbalovej hale v Korni uskutočnil 3.ročník turnaja prípraviek - O pohár predsedu ObFZ Žilina. Turnaja sa zúčastnilo 15 družstiev detí kategórie U -10 ročník 2008 a mladší.

Hralo sa systémom každý s každým a vznikli tabuľky základných skupín, z ktorých sa postupovalo do ďalších bojov o 1. - 5. miesto, 6. - 10. a 11. – 15. miesto. Každý zápas  mal potrebnú úroveň, emócie i kvalitu.  Hlavná náplň turnaja – dostať deti na futbalové trávniky bola naplnená. Turnaja sa zúčastnilo spolu 182 detí, ktoré sa aktívne zapájali  do každého stretnutia.

Na záver turnaja odovzdal predseda ObFZ Žilina p. Igor Krško všetkým účastníkom darčekové predmety a ocenenia pre najlepších hráčov turnaja.

Najlepší hráči turnaja:

najlepší  brankár -   Alex Chabreček  - brankár TJ Bánová,

najlepší  hráč -  Jozef Tarfa - OŠK Rosina,

najlepší strelec  s 9 gólmi -  Samuel Beláčik  z VTJ Raj. Teplice –Konská.

Víťazom 3. ročníka turnaja sa stalo družstvo OŠK Rosina, ktoré síce v skupine podľahlo chlapom z TJ Bánová 2:3, ale vo finále im to mladí Rosinčania vrátili a po výhre 2:0 sa radovali z celkového triumfu.

 Konečné poradie družstiev:

1.  OŠK Rosina 1
2.  TJ Bánová
3.  MŠK Žilina
4.  TJ Zbyňov
5.  TJ Raj. Teplice-Konská
6.  TJ Hvozdnica
7.  Tatran Turzovka
8.  OFK  Kotrč. Lúčka
9.  TJ Bytčica
10. OŠK Nededza
11. FK Strečno
12. TJ Hôrky
13. OFK Teplička n. Váhom
14. OŠK Baník Stráňavy
15. OŠK Rosina 2

Hlavný cieľ  turnaja, tak ako to zdôraznil v záverečnom príhovore predseda  ObFZ Žilina p. Igor Krško, dostať deti na športové ihriská, bol naplnený. Zároveň na záver patrí poďakovanie trénerom, rodičom, starým rodičom, funkcionárom, rozhodcom a v neposlednom rade organizátorom turnaja za spoluprácu.

Všetci sa už tešíme na ďalší 4. ročník turnaja prípraviek v roku 2018.

Autor: Štefan Tavač

Prečítané: 192x