Sumár 14. kola
26.03.2018, Matej Krško

Sumár 14. kola

Po zimnej prestávke opäť naplno odštartovali mužské DOXXbet triedy 14. kolom. Zrodili sa viaceré zaujímavé výsledky, padlo veľa gólov, niektoré série sa predĺžili, iné, naopak, skončili. Viac sa dočítate v našom krátkom súhrne toho najdôležitejšieho.

DOSPELÍ

I. DOXXbet trieda

Šesťbodový zápas sa odohral vo Veľkom Rovnom, kde domáci Štart privítal Horný Hričov. Po vyrovnanom prvom dejstve, domáci v priebehu dvadsiatich minút skórovali trikrát a zaknihovali dôležité tri body.Považský Chlmec opäť neprekročil svoj tieň, keď tentokrát nestačil na domácej pôde Gbeľanom, ktorým podľahol 0:2. Hosťom vyšiel dokonale vstup do druhej polovice zápasu, keď už po pár sekundách skóroval Kabašta. V 85. minúte ešte prišla gólová poistka striedajúceho "žolíka" Gašpera.Rezerva Bánovej nadelila Stráži na jej ihrisku päť gólov, keď sa zaskvel najmä trojgólový Súlovský. Až 8 gólov padlo v zápase medzi Bitarovou a Lietavskou Lúčkou. Neutrálna pôda v Kysuckom Novom Meste vyhovovala oveľa viac, v zápise hosťujúcej, Lietavskej Lúčke, ktorá vsietila až 7 gólov, a rovnako ako na jeseň, tak aj teraz vyhrala nad nováčikom o 6 gólov a potvrdila líderskú pozíciu.

Zápasy Kotešová – Zástranie, Kolárovice – Nededza boli odložené

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku I. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

II. DOXXbet trieda

Prvé jarné kolo sa nieslo výhradne v réžii domácich mužstiev Najvýraznejšie sa presadili futbalisti Jablonového, ktorí si doma poradili s Divinou jednoznačne 5:0. O výhre bolo rozhodnuté už po prvom polčase, v ktorom sa postupne presadili Hanzel, Galo, Hôrecký a Jaroslav Čička. Po zmene strán domáci pridali zásluhou Martina Čičku ešte jeden presný zásah a aj naďalej bezpečne vedú "ligový" pelotón. Domáci priaznivci sa radovali aj v Hvozdnici, kde domáci po vyrovnanom prvom polčase, zdolali Rašov pohodlne 5:1. Dlhé Pole si prípisalo cenné tri body po výhre nad béčkom Tepličky. Základ svojej výhry položili domáci už v prvom polčase, keď sa presadili trikrát. Hostia korigovali hneď v úvode druhého dejstva, ale na zvrat to už nestačilo, a tak Dlhé Pole zvíťazilo 3:1. Dramatický záver zápasu videli diváci v Petroviciach, keď sa opäť potvrdilo staré známe nedáš-dostaneš. Hostia z Krásňan vo svojej príležitosti v záverečnej minúte zlyhali, domáci naopak nie, keď sa presadil po rýchlej akcii Gajdoš a rozhodol o osude stretnutia. Zaujímavý zápas sa odohral v Mojši. Hosťujúci Hliník dokázal dvakrát na góly domácich odpovedať, ale na ten z 86. minúty už nie, a tak si domáci Rozvoj prípísal veľmi dôležité tri body do tabuľky.

Zápas Turie - Nezbudská Lúčka sa odohrá 01.05.2018. Terén nedovolil nastúpiť na zápas ani futbalistom Hôrok a Hlbokého. 

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku II. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "A"

V dvoch odohraných dueloch boli k videniu výhry domácich celkov. V tom prvom potvrdila druhé miesto v tabuľke Ďurčiná. Víťazstvo domácich sa však vôbec nerodilo ľahko. Domáci sa dostali do dvojgólového vedenia, ale Lietava po góloch Hulína a Nimohaja vyrovnala. Domácich však vykúpil v 90. minúte striedajúci Baraník. Dolná Tižina si poradila s Podhorím 2:0. O všetkom  podstatnom sa rozhodlo už v prvom dejstve, keď sa najskôr presadil Krajíček a v 38. minúte stanovil konečný rezultát z pokutového kopu Šmehyl. 

Zápas Stráňavy B - Trnové sa odohrá 08.05.2018. Náhradný termín bude stanovený pre duel medzi Zádubním a Babkov. Kunerad mal voľno.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "A" dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "B"

Šláger kola, aspoň čo sa týka tabuľkého postavenia, videli diváci v Brodne, kde futbalisti lídra privítali druhé Ovčiarsko. Jediný gól stretnutia vsietil v 33. minúte 33. minúte domáci Daniel Majerčík. Zaujímavosťou je, že sa prvýkrát v sezóne strelecky nepresadil domáci kanonier Kňazovič a jeho šnúra sa tak zasekla na čísle 11 zápasov a 26 gólov. V súbojí tímov z "chvosta" tabuľky boli úspešnejší hráči Hričovského Podhradia, ktorí si z Pšurnovíc odviezli po výhre 1:4 všetky body. Zápas medzi Hrabovým a Divinkou - Lalinkom priniesol gól na každej strane, a tak sa aktéri tohto súboja rozišli zmierlivo po výsledku 1:1. Skóre stretnutia otvoril hosťujúci Holeša, ktorý premenil pokutový kop. Domácim sa podarilo vyrovnať v 33. minúte, keď presne namieril Hrabovský. 

Zápas Dolný Hričov - Súľov sa odohrá 01.05.2018.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "B" dospelých nájdete tu.

Prečítané: 168x