Sumár 15. kola
02.04.2018, Matej Krško

Sumár 15. kola

Dvaja autori 5 gólov, nepremenené pokutové kopy, divoké závery, ale aj vysoké debakle. Toto všetko priniesol tento víkend, ktorého sumár Vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.

DOSPELÍ

I. DOXXbet trieda

15. kolo odštartovalo v posledný marcový deň susedské derby medzi rezervou Bánovej a Bitarovou. Do zápasu lepšie vstúpili domáci, ktorí sa radovali po presnom zásahu Polóniho. Po zmene strán pridalo "béčko" ešte jeden gól, keď sa presadil Tkáčik a stanovil na konečných 2:0. Dramatickú koncovku zápasu videli diváci v Kamennej Porube. Domáci viedli po góloch Sopka a Kasmana ešte v 83. minúte nad Kotešovou 2:0, ale po góle Tabaka sa začali triasť o výsledok, najmä keď pozáverečnom tlaku mala Kotešová možnosť zahrávať pokutový kop. Jeho exekútor Stískala však zlyhal a tak tri body ostali v Kamennej Porube. Gól Jakuba Bielika z 26. minúty rozhodol o najtesnejšej výhre Stráže nad Veľkým Rovným. Vo výborných výkonoch pokračuje Lietavská Lúčka, ktorá tentokrát zdolala Kolárovice, ktoré hrali celý zápas s desiatimi hráčmi, rozdielom triedy 4:1. Za domácich sa dvakrát presadil Baranovič a Martin Ďurica. O tri góly vyhrala aj Nededza, ktorá si v domácom prostredí poradila s nevýrazným Považským Chlmcom pohodlne 5:2.

Gbeľany mali voľno a zápas Zástranie - Horný Hričov sa odohrá 08.05.2018 o 15:30.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku I. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

II. DOXXbet trieda

Jediné víťazstvo domáceho tímu, a to naozaj výnimočné, videli priaznivci futbalu v Tepličke, kde domáca rezerva deklasovala posledné Turie 12:0. V zápase dokázali streliť tri a viac gólov až traja strelci. Nad všetkými vyčnieval päťgólový Machyna, Kapusniak spoločne s Kubicom strelili "len obyčajné" hetriky. Do streleckej listiny sa zapísal ešte aj Poliak. Cenný bod si z Nezbudskej Lúčky odviezol predposledný Mojš po remíze 1:1. Domáci viedli po prvom polčase zásluhou Repkovského 1:0, ale v 51. minúte stanovil na konečných 1:1 Adamčík. Rovnaký rezultát sa zrodil aj vo Hôrkach, kde domáci privítali Hvozdnicu. V 30. minúte poslal Hôrky do vedenia Michal Špánik. V 85. minúte Hvozdnica nepremenila pokutový kop, a keď už sa zdalo, že domáci tlak hostí ustoja, prišla nečakaná rana od Mišejku z 89. minúty, ktorá rozhodla o deľbe bodov. V Divine sa všetko podstatné udialo už v prvom polčase. Hosťujúci Rašov poslal do vedenia v 10. minúte Lipka, domáci odpovedali v 27. minúte gólom Porubäna, ale na gól Feranca zo 42. minúte už odpovedať nedokázali a hŕstku domácich fanúšikov tak na Veľký piatok nepotešili. Hostia vyrabovali domácich aj v Hliníku, kde sa z troch bodov radovali Petrovice po výhre 2:4. V stretnutí sa presadili len dvojnásobní strelci. Za domácich bol úspešný Šebeňa, za hostí dvojica Mäsár a Branislav Hrtánek. Po dva góly na každej strane padli v Hlbokom, kde sa predstavilo Dlhé Pole. Bod hosťom zachránil v 88. minúte Branislav Badura.

Stretnutie Krasňany - Jablonové sa odohrá v náhradnom termíne. 

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku II. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "A"

Len dve stretnutia 15. kola sa odohrali v riadnom termíne. V Zádubní sa dostali do vedenia hostia zo Stráňav už v 7. minúte zásluhou Holúbeka. Ešte do polčasu však vyrovnal Heiser a stanovil na konečných 1:1. Oveľa dramatickejší priebeh mal zápas v Babkove, kam zavítal Kunerad. Po päťgólovej prestrelke v prvej polovice odchádzali do kabín spokojnejší domáci, ktorí viedli 3:2. Hostia však v 84. minúte po góle Mičecha vyrovnali a v 90. minúte dokonca po premenenej penalte Chupáňa viedli 3:4. V nadstavenom čase však domáci dokázali vyrovnať po úspešnom zakončení Pirošíka a hosťom ostali oči pre plač. Babkov si tak pripísal v priebehajúcej sezóne ešte len druhý bod z 11 odohratých duelov.

Ďurčiná mala voľno, a stretnutia Podhorie - Trnové, Lietava - Dolná Tižina sa odohrajú v náhradnom termíne.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "A" dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "B"

Suverenitu potvrdilo Brodno, ktoré zaťažilo konto Dolného Hričova 12 presnými zásahmi. Po jednozápasovej odmlke sa opäť pripomenul Kňazovič, autor 5 presným zásahov. Tabuľkové postavenie potvrdilo aj Ovčiarsko, ktoré sa doma potrápilo s, už poslednými, Pšurnovicami. O výhre domácich rozhodol v 80. minúte Michal Hazda. Rovnakým pomerom zvíťazilo aj Hričovské Podhradie, ktoré si prípisalo tri body po výhre nad Hrabovým. Za domácich boli úspešnými strelcami Kucej so Škvaridlom, za hostí vyrovnával na priebežných 1:1 Dorník. Jediným úspešným tímov na hosťujúcej pôde bol tak Súľov, ktorý v Divinke zdolal miestne OŠK rozdielom triedy 1:4. Hostia položili základný kameň výhry už v prvom dejstve, keď sa presadil Skotnický a po ňom aj Lingeš. Divinke síce vystrelil iskierku nádeje tesne po zmene strán Kundrát, ale Blaško s Húdekom stanovili na konečných 1:4.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "B" dospelých nájdete tu.

Prečítané: 126x