Sumár 16. kola
08.04.2018, Matej Krško

Sumár 16. kola

V 16. kole nebola núdza o prekvapenia, pričom o to najväčšie sa postaral Považský Chlmec, ktorý doma zdolal lídra z Lietavskej Lúčky 3:1. Už tradične Vám prinášame sumár toho najpodstatnejšieho z uplynulého víkendu.

DOSPELÍ

I. DOXXbet trieda

Obrovské prekvapenie sa zrodilo v Považskom Chlmci, kde domáci futbalisti prekvapili lídra z Lietavskej Lúčky. Skóre stretnutia otvoril v 31. minúte domáci Kodaj, ktorého v druhom polčase napodobnili Holboj a Veselý. Hosťom sa podarilo už len korigovať skóre gólom Sluku dve minúty pred záverečným hvizdom a prípisali si len druhú prehru v prebiehajúcej sezóne. Pohodlné tri body zaknihovala Bitarová, ktorá si doma poradila so Strážou pomerom 4:0. Dvakrát presne mieril Mičuda a po jednom presnom zásahu pridali Németh s Adamovom. V Kolároviciach padlo až 7 gólov, nanešťastie pre domácich priaznivcov, až 6 do ich svätyne. Bánovská rezerva rozhodla o svojej výhre už v prvej polovici, keď sa postupne presadili Halama, Polóni a Mára. Puškár síce v 70. minúte vykresal iskierku nádeje, ale hostia pridali ďalšie tri góly a zvíťazili tak vysoko 1:6. V šlágri kola nestačila druhá Kotešová na dovtedy štvrté Gbeľany. Hostia sa dostali do trojgólového vedenia už v prvom dejstve po dvoch góloch Mičeka a jednom presnom zásahu Kabaštu. Domáci futbalisti sa síce dvomi gólmi Kadáka dostali späť do zápasu, ale vytúženého tretieho zásahu sa už nedočkali a tak doma podľahli Gbeľanom tesne 2:3. Rovnakým pomerom sa skončilo aj stretnutie v Hornom Hričom, kde sa však radovali domáci hráči, ktorí zdolali Kamennú Porubu. O výhre Zástrania vo Veľkom Rovnom rozhodol v 70. minúte Marko Kopas.

Nededza mala voľno.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku I. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

II. DOXXbet trieda

Bez pocitu prehry kráča súťažou aj naďalej Jablonové, ktoré tentokrát zdolalo Hliník tesne 2:1. O výhre domácich rozhodol v 83. minúte Ivan Čička, ktorý premenil nariadený pokutový kop. Hráči Mojšu si na domácej pôde prekvapivo poradili s druhou Tepličkou "B" a po výhre 2:1 si pripísali dôležité tri body do tabuľky. Skóre stretnutia otvoril v 29. minúte Adamčík, ale hosťom sa ešte do polčasu podarilo zásluhou Stančíka vyrovnať. O výhre miestneho Rozvoja sa postaral v 81. minúte presným zásahom Lukáš Ďuriš. Futbalisti Diviny si odvážajú z ihriska Hvozdnice vysokú prehru 5:0. Domáci položili základný kameň výhry už v prvom polčase, po ktorom vyhrávali 2:0. V tom druhom ešte pribalili hosťom na cestu ďalšie tri góly a radovali sa tak zo zaslúženého víťazstva. Rolu favorita potvrdil Rašov, ktorý doma zdolal Krasňany rozdielom triedy 4:1. Svoj tieň neprekročilo Turie, ktoré doma podľahlo Hlbokému jednoznačne 0:4 a "upevnilo" si tak poslednú priečku tabuľky. Výborný prvopolčasový výkon stačil Dlhému Poľu nato, aby zmaril Hôrkam nádej na dobrý výsledok. Góly Rybárika, Vaculíka a Feranca rozhodli o výhre domácich 3:0. Výhodu domáceho prostredia využili aj Petrovice, ktoré zvíťazili nad Nezbudskou Lúčkom 2:0.  

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku II. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "A"

Futbalisti posledného Babkova zaskočili druhú Ďurčinú, keď na jej pôde dokázali remizovať a pripísali si tak tretí bod v tejto sezóne. Hosťom sa podarilo dostať zásluhou Martinku do vedenia, ale domáci Martinko z pokutového kopu vyrovnal a stanovil tak na konečných 1:1. Zmierlivo sa rozišli aj futbalisti Trnového a Lietavy. Za domácich sa dvakrát presadil Danaj, hosťom však "vystrelil" bod v 85. minúte Patrik Kadík. V Kunerade sa ako prvý presadil v 16. minúte domáci Martin Súkeník, ale hostia odpovedali zásluhou Heisera o dve minúty neskôr. V druhom polčase padali góly len do domácej siete, čo znamenalo, že tri body do tabuľky si pripísali hráči Zádubnia. Dominanciu potvrdila rezerva Stráňav, ktorá si odviezla z Podhoria jednoznačnú výhru 1:5. Hetrikom sa blysok Erik Holúbek, pričom nezaostával ani jeho spoluhráč Martin Chasník, autor dvoch presných zásahov. Bodku za stretnutím dal v 86. minúte domáci Richard Danech.

Dolná Tižina mala voľno.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "A" dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "B"

Súboj posledných Pšurnovíc s prvým  Brodnom priniesol očakávanú výhru hostí v pomere 0:2, o ktorej rozhodli ešte v prvej polovici Makuch s Grambličkom. Hrabové si poradilo s Ovčiarskom jednoznačne 3:0, keď skóre stretnutia otvoril už v 2. minúte Čillík. Po zmene strán sa ešte presadil Gajdošík a skóre duelu uzatvoril premenenou penaltou Farkaš. Tabuľkové postavenie potvrdil aj Súľov, ktorý doma zdolal Hričovské Podhradie tesne 2:1. Hrdinom Dolného Hričova bol v zápase s Divinkou - Lalinkom dvojgólový Ján Masný, ktorý zariadil výhru domácich 2:0.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "B" dospelých nájdete tu.

Prečítané: 144x