Sumár 18. kola
25.04.2018, Matej Krško

Sumár 18. kola

Bláznivý víkend v bláznivom aprílovom počasí priniesol v ostatnom kole viaceré vysoké debakle, prekvapenia, ale aj potvrdenia papierových predpokladov. To najdôležitejšie z uplynulého víkendu sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

DOSPELÍ

I. DOXXbet trieda

18. kolo prinieslo šláger ako bič, keď Kotešová privítala na svojej pôde lídra z Lietavskej Lúčky. Domáci sa "zahryzli" do hostí a už po úvodnej polhodine si vypracovali pohodlné trojgólové vedenie vďaka Tabakovi a dvom gólom Krajčiho. V úvode druhého polčasu videl domáci strážca svätyne Lejtrich červenú kartu a hosťom svitla malá nádej. Do konca duelu však skóroval už len domáci Valášek a stanovil na konečných 4:0. V zápase z opačného pólu tabuľky sa zrodilo víťazstvo dovtedy posledného Považského Chlmca nad predposlednou Strážou rozdielom triedy 3:0, keď sa postupne presadili Andreanský, Gašpierik a Kodaj. Chlmec sa touto výhrou odpútal odo dna tabuľky, na ktorom ho vystriedala zdolaná Stráža. V Kolároviciach to dlho vypadalo na bezgólovú remízu. Sedem minút pred koncom však nariadený pokutový kop premenil Kendy a rozhodol o najtesnejšej prehre hosťujúcej Bitarovej. Výhodu domáceho trávnika využilo aj Veľké Rovné, ktoré si doma bez problémov poradilo s Kamennou Porubou pomerom 3:0. Dramatický zápas videli diváci v Hornom Hričove. Nededza sa zásluhou Mravca a Franeka dostala do dvojgólového vedenia, ale ešte pred koncom prvej polovice vrátil domácich do zápasu Zelník. Tri minúty po zmene strán vrátil hosťom dvojgólové vedenie Remek, ale Horný Hričov zásluhou Marčiša, Adamca a Makovického dokonal fantastický obrat a zvíťazil 4:3. Česť hostí v tomto kole zachraňovali Gbeľany, ktoré uspeli v Zástraní, keď vyhrali 2:5. Výhra hostí sa však nerodila ľahko, keďže na úvodný gól Adamovského odpovedali domáci zásahmi Jančiho a Gašpierika. Hostia však ešte do polčasu opäť strhli vedenie na svoju stranu zásluhou Jadroňa a Adamovského. Po zmene strán závršil hetrik Adamovský a konečný rezultát podčiarkol druhým gólom v zápase Jadroň.

Bánová B mala voľno.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku I. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

II. DOXXbet trieda

Najväčšie prekvapenie sa udialo v Turí, kde domáci futbalisti zdolali Dlhé Pole 2:1. Hrdinom domácich bol dvojgólový Franek. "Veselo" bolo v Mojši, kam zavítali Hôrky. Vedenia sa ujali už v 8. minúte domáci, keď sa presadil Káčer. 10 minút po zmene strán vyrovnal Červený, čo neuniesol domáci brankár Nikrmajer, ktorý videl zbytočnú červenú kartu. Domáci dohrávali oslabení, ale aj napriek tomu sa opäť dostali do vedenia zásluhou Káčera. V 87. minúte zabránil domáci Hubočan gólu rukou začo videl červenú kartu a hostia mali výhodu pokutového kopu. Ten však Červený nepremenil a domáci si tri body už nenechali ujsť. Nedarí sa Divine, ktorá na domácej pôde podľahla Hliníku 1:3. Michalec síce poslal domácich do vedenia, ale potom dávali góly už len hostia. Najskôr vyrovnal Gajdošík, aby v druhom polčase rozhodol o výhre hostí Čebek, autor dvoch gólov. V zápase tabuľkových susedov Petrovíc a Hlbokého sa zrodila remíza 2:2. Na domácej strane sa do čierneho trafili Mäsár a Mokryš, za hostí boli úspešní Paták a Vaškovič. Rolu lídra potvrdilo v zápase s druhou Tepličkou "B" Jablonové. Domáci vykročili do zápasu správnou nohou, keďže už v 10. minúte viedli 2:0. V 56. minúte zvýšil na rozdiel troch gólov Kecík. Hostia už len korigovali na konečných 3:1 zásluhou Poliaka. Pohodlnú výhru si pripísal aj Rašov, ktorý na domácej pôde zdolal Nezbudskú Lúčku 4:0. Góly domácich vsietili postupne Klapčík, Feranc, Kardoš a Kresáň. Na uplynulý víkend by najradšej zabudli Krasňany, ktoré si z Hvozdnice odviezli potupný debakel 7:0. Za domácich sa hetrikom blysol Mračník, dva góly pridal Pobiják a do streleckej listiny sa zapísali aj Cedzo s Mišejkom.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku II. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "A"

Až 8 gólov padlo do siete Kuneradu, ktorý privítala na svojej pôde Ďurčiná. Domáci vyhrali už prvý polčas 6:0, keď sa aštyrikrát presadil Gabaj a dvakrát Kozarec. V druhom dejstve ešte prikrášlili výrhu domácich Arpáš a Kotrík. Rovnaký počet gólov padol aj Stráňavách, kde miestna rezerva zdolala Lietavu pohodlne 6:2. Hetrikom sa blysol domáci Rastislav Vacek. Papierové predpoklady naplnilo po výhre 4:1 nad Babkovom aj Trnové. Výhru domácich zariadil dvojgólový Turčan, ktorému sekundoval Repkovský a Hlbočan. Čestný úspech hostí zaznamenal tri minúty pred koncom Martinka. Stopercentú úspešnosť domácich potvrdila Dolná Tižina, ktorá zdolala Zádubnie 3:1. Domáci síce po prvej polovice prehrávali, ale dvomi gólmi Janíčka a jednom Šmehýla sa im podarilo dokonale zvrátiť priebeh duelu.

Podhorie malo voľno.
Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "A" dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "B"

Vedúce Brodno sa doma podelilo o body so Súľovom, keď remizovalo 1:1. Skóre duelu otvoril po premenej penalte Kňazovič, ale bod pre hostí zariadil Skotnický. Pšurnovice dokázali na domácej pôde zdolať Hrabové 2:1 po presných zásahoch Lovása a Macošinca. Hostia sa zmohli už len na skorigovanie gólom Remeša. Druhé Ovčiarsko si poradilo s Divinkou - Lalinkom pohodlne 5:1, aj keď po prvom polčase ukazovalo skóre na tabuli nerozhodný stav 1:1. O výhre domácich rozhodli dvojgóloví strelci Sabo a Hrošovský. Dolný Hričov nastúpil na zápas proti Hričovskému Podhradiu len s desiatimi hráčmi, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom stave. Úspešnými strelcami na strane hostí boli postupne Sekáč, Rašovec, Bobáň, Kucej, Košík a Puchoň.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "B" dospelých nájdete tu.

Prečítané: 124x