Sumár 19. kola
01.05.2018, Matej Krško

Sumár 19. kola

Uplynulý víkend bol neuveriteľne plodný na góly. Kde ich padlo najviac, resp. najmenej sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

DOSPELÍ

I. DOXXbet trieda

19. kolo otvoril súboj medzi bánovskou rezervou a Kotešovou. Skóre stretnutia otvorili hostia, keď v 16. minúte premenil nariadený pokutový kop Stískala. O 9 minút neskôr ho napodobnil Tabak, na ktorého nadviazal Matej Mozolík a Kotešová viedla 0:3.A keďže sa už do konca zápasu skóre nezmenilo, hostia si odviezli zaslúžené tri body. Tabuľkové postavenie potvrdili futbalisti Gbelian, ktorí si na domácej pôde poradili s Kamennou Porubou jednoznačne 4:0, keď dva góly vsietil Adamovský a po jednom pridali Sabo s Jadroňom. K prekvapeniu sa schyľovalo v Bitarovej, kde zavítal predposledný Považský Chlmec. Hostia viedli po góloch Jaroša a Kodaja v 67. minúte 0:2, ale góly Labanta, Tomaščíka a Mičudu znamenali dokonalý obrat a výhru nováčika 3:2. Jediný presný zásah rozhodol o výhre Kolárovíc nad Veľkým Rovným. Jeho autorom bol Martin Šipula, ktorý sa presadil v 69 minúte. Najtesnejším rozdielom 1:0 vyhrali aj "Cementári" z Lietavskej Lúčky, ktorí na domácej pôde zdolali Horný Hričov. Výhru domácich zariadila presná ľavačka Martina Ďuricu. Štvrtú pozíciu v tabuľke obhájila Nededza v zápase proti Zástraniu. Hostia síce viedli po 1. polčase 0:1 zásluhou Wtoreka, ale domáci po zmene strán dvomi gólmi Mareka Mravca strhli víťazstvo na svoju stranu.

Stráža mala voľno.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku I. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

II. DOXXbet trieda

Až dvanásť gólov videli diváci vo Hôrkach, kam zavítali Petrovice. Na ich sklamanie však až deväť z nich padlo do domácej svätyne. Skóre stretnutia otvoril síce domáci Daníšek, do 64. minúty však hostia dokázali vsietiť sedem gólov, keď sa dvakrát presadil Mäsár s Branislavom Hrtánkom a po jednom góle pridali Samuel Mokryš, Michal Mokryš a Šimon Hrtánek. Po gólovej spúšti hostí sa opäť presadil Daníšek, ale Mäsár spoločne s Branislavom Hrtánkom zavŕšili svoje hetriky v rozpätí jednej minúty. Bodku za duelom dal domáci Fuljer, ktorý zavŕšil na konečných 3:9. Hlboké na svojej pôde dokázalo zdolať lídra tabuľky z Jablonového 2:1. Domáci viedli po prvom dejstve 1:0 zásluhou Patáka. Jablonové však v 81. minúte vyrovnalo, keď sa presadil Hrabovský. V 87. minúte mali hostia príležitosť na dokonalý obrat, ale Hanzel nepremenil pokutový kop. O minútu neskôr mali domáci možnosť skórovať z rovnakej situácie, pri ktorej sa Púchoň nemýlil a zabezpečil domácim tri body. Do Dlhého Poľa zavítal oslabený Mojš, ktorý však nabudeným domácim dlho neodporoval. Presné zásahy Dzirbíka a Popluhára zmanenali prvopolčasové vedenie 2:0, ku ktorým sa po zmene strán pridal Badura s Vaculíkom. Hostia sa zmohli len na korigovanie konečného skóre gólom Ďuriša. Turie nevyužilo šancu priblížiť sa k predposlednej Divine, keď podľahlo Hvozdnici 2:3. Po prvom polčase svietilo na ukazovateli skóre 2:1, po úspešných zásahoch Sáňku s Vodilkom na strane domácej a Hraboša na tej hosťujúcej. v druhej polovici však góly strieľali už len hostia, a to konkrétne Majštiník s Mračníkom, ktorí zabezpečili výhru hostí 2:3. Pohodlné výhry 5:1 zaznamenali na svojich ihriskách futbalisti Nezbudskej Lúčky a Tepličky B. V Nezbudskej Lúčke dávali góly len domáci, keďže čestný úspech hostí padol po vlastnom góle Horeckého. Do správnej siete však dvakrát presne mieril Róbert Šmida, ku ktorému sa pridali Kantorík, Repkovský a Lutišan. K výhre Tepličky B prispel mierou vrchovatou Peter Poliak, ktorý sa blysol hetrikom. K trom bodoch pre domácich ešte prispel Riecky spoločne s Maliňákom, ktorý sa delí o líderskú pozíciu v tabuľke strelcov s Ferancom. Práve hosťujúci Feranc premeneným pokutovým kopom znižoval na priebežných 4:1. V šesťgólovej prestrelku medzi Hliníkom a Krasňanmi sa zrodila remíza 3:3. Skóre sa menilo ako na hojdačke, keď už v 6. minúte hosťujúci Boka poslal svoj tím do vedenia. Na úvodný gól však domáci odpovedali gólmi Webera a Treskoňa. Krasňany vyrovnali zásluhou vlastného gólu Barčáka, ale druhú penaltu v zápase už Hliník využil. Z bieleho bodu sa v 85. minúte nemýlil Gabaj. Výhodu pokutového kopu však mali v závere aj hostia a na konečných 3:3 vyrovnal Tomáš Boka.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku II. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "A"

Líder zo Stráňav pricestoval na ihrisko druhej Ďurčinej. Hostia vstúpili do duelu lepšie a po prvej polovici vyhrávali 0:1. V druhom dejstve domáci dokázali zásluhou Gabaja vyrovnať, ale druhý gól Rolčeka prinavrátil vedenie hosťom. Bol to opäť Gabaj, ktorý opäť vyrovnal misky váh, aby ich tri minúty pred koncom naklonil na stranu domácich Nemček. A keďže do konca už gól nepadol, tak si tieto dva tímy vymenili svoje pozície v tabuľke vymenili. Na opačnej strane tabuľky sa odohral súboj medzi predposledným Podhorím a posledným Babkovom. Domáci však nedali hosťom šancu a už po prvom počase viedli 4:0 po dvoch góloch Masného, Koššu a vlastného gólu Sedliaka. Na konečných 5:0 upravil v 66. minúte Chodelka. V žilinskom derby medzi Trnovým a Zástraním boli úspešnejší domáci, ktorí zásluhou dvoch gólov Turčana zvíťazili 2:0. Do Dolnej Tižiny pricestoval Kunerad, ktorý nastúpil do zápasu len s ôsmimi hráčmi v poli. Domáci tento fakt využili a po góloch Bačinského, Ďuricu, Šušoliaka a Filipa Šmehyla viedli po prvom polčase 4:0. Do druhého polčasu nastúpili hostia už v plnom počte, ale rozbehnutí domáci pridali zásluhou Kubíka a Ondra ešte dva góly a po výhre 6:0 si pripísali do tabuľky dôležité tri body.
 
Lietava mala voľno.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "A" dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "B"

Gól Hrabovského z 54. minúty znamenal najtesnejšiu výhru Ovčiarska 1:0 nad Hričovským Podhradím. Rozdielom triedy dokázali na ihrisku Súľova uspieť Pšurnovice. Základ úspechu položili hostia už v úvodnej polhodine, po ktorej viedli zásluhou Macošinca a Gužika 0:2. Domácich síce vrátil do zápasu Skotnický, ale góly Cabadaja a Vároša stanovili konečný rezultát 1:4. Rozdielom triedy zdolalo Dolný Hričov aj Hrabové. Domácich nasmerovali k trom bodom prvopolčasové góly Dorníka a Mareka Hrabovského. Po zmene strán zdramatizoval duel gól hosťujúceho Hluchého. Tento gól však paradoxne pomohol domácim, ktorí zásluhou Mareka a Vojtecha Hrabovských viedli 4:1. Hluchý opäť vykresal hosťom iskierku nádeje, ale premenený pokutový kop Mareka Hraboského stanovil na konečných 5:2. Do Divinky zavítalo Brodno, ktoré potvrdilo papierové predpoklady a deklasovalo domácich vysoko 0:8. Štyrmi gólmi prispel k výhre Brodna Kňazovič, dva góly vsietil Fulka a po jednom presnom zásahu pridali Ninik a Fulka.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "B" dospelých nájdete tu.

Prečítané: 169x