Sumár 20. kola
09.05.2018, Matej Krško

Sumár 20. kola

Ktoré mužstvo nepretavilo na výhru takmer hodinovú presilovku o dvoch hráčov a dva pokutové kopy? Nielen o tom sa dočítate v našom, už tradičnom, sumári z ostatného víkendu.

DOSPELÍ

I. DOXXbet trieda

Veľmi dôležitú výhru zaznamenali hráči Považského Chlmca, ktorí na domácej pôde zdolali Kotešovú v prestrelke 4:3. Skóre duelu otvoril v 14. minúte domáci Peter Čejka. Po zmene strán zvýšil vedenie Považského Chlmca Kodaj, na ktorého gól však odpovedal Drbúl. O dve minúty vedenie však bolo vedenie domácich opäť dvojgólové, keď sa z bieleho nemýlil Marčan. Ale bol to opäť Drbúl, ktorý presným zásahom vrátil v 80. minúte svoj tím do zápasu. Odpoveď domácich na seba však opäť nenechala dlho čakať. Tentokrát bol úspešným exekútorom pokutového kopu Holboj. Hostia v samom závere už len upravili zásluhou Hruštinca na konečných 4:3. V súbojí s tretími Gbeľanmi vydolovalo cenný bod domáce Veľké Rovné po remíze 2:2. Gbeľany síce viedli po góloch Mičeka a Adamovského v 27. minúte už 0:2, ale nezlomní domáci najskôr Jandzíkom vyrovnali, aby v 54. minúte ten istý hráč uzavrel konečný rezultát zápasu. Prekvapilo aj Zástranie, ktoré doma remizovalo s Lietavskou Lúčkou rovnako 2:2. Vstup do zápasu vyšiel lepšie domácim, keď sa už v 3. minúte presadil Halaji. Hostia však gólmi Sventeka a Barčiaka otočili a zdalo sa, že pevne kráčajú k ďalším trom bodom. Škrt cez plány im však vystavil Wtorek, ktorý sa stal v 75. minúte posledným úspešným strelcom zápasu. Zaváhanie Lietavskej Lúčky využila na priblíženie v tabuľke Kotešová, ktorá doma nemala so Strážou najmenšie problémy. Góly domácich postupne strieľali Tabak, Valášek, Mozolík a opät Tabak. Čestný úspech hostí zaznamenal Willinger, ktorý vyrovnával na priebežných 1:1. Dramatický záver videli diváci v Kamennej Porube, ktorá privítala Nededzu. Do kabín sa odchádzalo za stavu 1:1, keď sa presadil Kasman, resp. Franek. Domácich poslal do opätovného vedenia Kšiňan, na ktorého gól však odpovedal Mravec. V 89. minúte mala Kamenná Poruba výhodu pokutového kopu, ktorý však Kadák nevyužil. O minútu neskôr sa však domácim predsa len podarilo strhnúť výhru na svoju stranu, a to zásluhou úspešného pokusu Hodása. Tri body z Horného Hričova si odviezla rezerva Bánovej, ktorej tri body vystrelil v 56. minúte Súlovský.

Bitarová mala voľno.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku I. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

II. DOXXbet trieda

Turie, ktoré nastúpilo na duel len s deviatimi hráčmi v poli, podľahlo doma Mojšu vysoko 0:9. Hetrikom sa blysol Ďuriš, dva góly pridal Martin Janza a po jednom úspešnom zásahu prispeli svojou troškou aj Drábek, Peťko, Remek a Káčer. Papierové predpoklady potvrdilo Jablonové, ktoré zdolalo Hôrky pohodlne 4:0. Domáci viedli po prvej polovici zásluhou Gala a Čičku. Po zmene strán sa ešte dvakrát trafil do čierneho striedajúci Bulo. Rovnaký výsledok sa zrodil v Krasňanoch, kam pricestovala Nezbudská Lúčka. Skóre stretnutia otvoril už v úvodných sekundách Ripel, ku ktorému sa po zmene strán dvakrát pridal Lopušan a raz Krajčík. Zaujímavý duel sa odohral v Petroviciach, na ktorého pôde sa predstavilo Dlhé Pole. Po úvodnej polhodine svietil na tabuli skóre stav 2:0. Po dvoch góloch hosťujúceho Vaculíka sa však začínalo v 46. minúte od nuly. V 74. minúte naklonil misky váh na stranu domácich Levko. Plány na záverečný tlak hosťom prekazil Popluhár, ktorý videl v 78. minúte po nešetrnom zákroku červenú kartu. Bodku za duelom dala premenená penalta domáceho Mäsára zo záverečnej minúty. Petrovice tak zdolali Dlhé Pole 4:2. Divina na domácej pôde nestačila na Tepličku B, ktorej podľahla tesne 1:2. Góly Stančíka a Poliaka znamenali vedenie hostí 0:2, na ktoré domáci dokázali odpovedať len raz zásluhou Baraja, čo sa v konečnom dôsledku ukázalo ako nedostačujúce.Hostia si tak poistili druhú priečku v tabuľke. Výhodu domáceho prostredia naplno využil Rašov, ktorý si poradil s Hlbokým 3:1. O výhre domácich rozhodli dva góly najlepšieho strelca súťaže Feranca, ku ktorému sa pridal Kresáň. Za hostí skóroval v 79. minúte Vaškovič. Búchať hlavu o stenu si môže Hvozdnica, ktorá privítala Hliník. Do vedenia šli v 19. minúte hostia po góle nestarnúceho Gabaja. Odpoveď domácich prišla už o päť minúť po presnej strele Gajdoša. V 35. minúte hlavný rozhodca Vaškovic po druhej žltej karte vylúčil Webera a po následných protestov poslal pod sprchy aj Gajdošíka. Výhodu o dvoch hráčov mohli domáci využiť na konci prvej polovice, ale Mračník pokutový kop nepremenil. Výhodu pokutového kopu mala Hvozdnica aj samom závere, ale tentokrát z bieleho bodu zlyhal Cedzo, čo znamenalo, že Hliník si po bojovnom výkone v takmer hodinovom oslabení odviezol domov cenný bod.  

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku II. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "A"

Prvú výhru v sezóne zaznamenal Babkov, ktorý si na domácej pôde poradil s Lietavou jednoznačne 3:0, keď sa dvakrát presadil Bielik a raz Makuka. Po záverečnom hvizde si tak mohli domáci futbalisti konečne schuti zakričať víťazný pokrik. V Ďurčinej, kam zavítala Dolná Tižina, padali góly až po zmene strán. Skóre duelu otvoril Marek Šmehyl, na ktorého gól odpovedal Gabaj. Rovnaký scenár sa opakoval aj o pár minút neskôr. Hostí poslal do vedenia opäť Marek Šmehyl a vyrovnával opäť Gabaj. Víťazný zásah zaznamenal v 82. minúte domáci Kozarec. Ďurčiná tak zdolala Dolnú Tižinu 3:2 a vrátila sa na prvé miesto tabuľky. Rezerva Stráňav má však zápas k dobru. Zástranie si doma poradilo s Podhorím po najtesnejšom výsledku 1:0, keď výhru domácich zariadil Ježo. Výhodu domáceho prostredia tak nevyužil len Kunerad, ktorý podľahol Trnovému. Pod výhru hostí sa podpísali presné zásahy Tavača a Fuska.
 
Stráňavy B mali voľno.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "A" dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "B"

V súboji tabuľkových susedov uspelo štvrté Hrabové, keď zdolalo tretí Súľov rozdielom triedy 3:0 a znížilo tak stratu na 4 body.  Góly domácich postupne zaznamenali Marek Hrabovský, Vojtech Hrabovský a Ján Sedlák. Rozdielom triedy vyhral aj neohrozený líder z Brodna, ktorý si na domácej pôde poradil s Hričovským Podhradím 4:1. Po dva presné zásahy strelili Ján Kňazovič a Daniel Majerčík. Za hostí už len korigoval konečný stav Červenec. Druhé Ovčiarsko pricestovalo na pôdu neďalekého a posledného Dolného Hričova. Hostia viedli po prvom polčase vysoko 0:6, keď sa k trojgólovému Sabovi pridali Galbavý, Ďurica Hrošovský. V druhom dejstve hostia zvýšili svoje vedenie zásluhou Vršanského, ale posledné slovo patrilo domácemu Sládekovi. Palec dole si zaslúžia hráči Divinky-Lalinky, ktorí do Pšurnovíc ani nevycestovali a o kontumačnej výhre domácich sa tak rozhodne za zeleným stolom.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "B" dospelých nájdete tu.

Prečítané: 138x