Sumár 21. kola
17.05.2018, Matej Krško

Sumár 21. kola

Krátky sumár toho najpodstatnejšieho z uplynulého víkendu.

DOSPELí

I. DOXXbet trieda

Zlepšené výkony v jarnej časti súťaže potvrdil Považský Chlmec, ktorý si na domácej pôde poradil s Veľkým Rovným 3:1. Domáci mali už v 3. minúte výhodu pokutového kopu, ktorý však Marčan nepremenil. V 35. minúte otvoril skóre stretnutia hosťujúci Tarabík, ale ešte do polčasu bolo vyrovnané po presnom zásahu Gašpierika. Po zmene strán pridal Gašpierik ešte jeden gól a výhru Považského Chlmca potvrdil Andreaský. Lietavská Lúčka doma nedala šancu Kamennej Porube, ktorú deklasovala rozdielom piatich gólov. Domácim vyšiel vstup do zápasu, keď po góloch Barčiaka, Sluku, Sventeka a Baranoviča viedli po úvodnej polhodine už 4:0. V druhej polovici domáci zvýšili zásluhou Švikruhu a Barčiaka, ktorý skompletizoval hetrik, na hrozivých 7:0, ale hostia dvomi gólmo Hodása aspoň skorigovali na konečných 7:2. Výhodou domáceho prostredia využila rezerva Bánovej v súboji proti Zástraniu. Domáci futbalisti si vypracovali komfortný náskok štyroch gólov, keď sa postupne presadili Gašperec, Martoník, Mára a Ďuratný. Domácim sa podarilo pridať aj piaty gól, ale nanešťastie Chalúpka prekonal vlastného brankára a stanovil na konečných 4:1. Kotešová si odviezla tri body po výhre 0:3 z Bitarovej. Nováčikovi nevyšiel úvod stretnutia, keď po góle Tabaka prehrával už v 7. minúte 0:1. V druhom polčase hostia ešte poistili výhru gólmi Krajčiho a Valáška. Posledná Stráža mala zápas proti Hornému Hričovu rozohratý výborne, keď po prvej polovici viedla po góloch Vozárika a Willingera 2:0. Hostia sa však po zmene strán dokázali vrátiť do zápasu zásluhou Zelníka a na konečných 2:2 stanovil štyri minúty pred koncom Novisedlák. V šlágri kola medzi Nededzou a Gbeľanmi aj napriek viacerým príležitostiam gól nepadol, a keďže obaja brankári boli neomylní, tímy sa rozišli po remíze 0:0.

Kolárovice mali voľno.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku I. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

II. DOXXbet trieda

Líder z Jablonového si pripísal v krátkom čase ďalšiu prehru, keď tentokrát neuspel na pôde Dlhého Poľa, ktoré si výhrou 3:2. upevnilo tretiu pozíciu. Do kabín odchádzali tímy za stavu 1:1, keď na gól domáceho Feranca odpovedal z pokutového kopu Čička. V druhom dejstve domácich poslali do vedenia Vaculíkovci, keď sa presadil najskôr Šimon a po ňom z bieleho bodu aj Matúš. Gól hosťujúceho Gala už len stanovil na konečných 3:2. O výhre Mojšu nad Hvozdnicou 1:0 rozhodol v 80. minúte Martin Janza. Rovnakým výsledkom si doma poradilo s Divinou Hlboké, ktorému tri body vystrelil Adamov. Z iného súdka bol zápas v Tepličke, kde miestna rezerva deklasovala Krasňany vysoko 8:1. Zaskvel sa najmä päťgólový Maliňák, ku ktorému sa pridal dvojgólový Riecky a Kupčík. Čestný úspech hostí zaznamenal Bielka. Domácich priaznivcov potešila Nezbudská Lúčka, ktorá zdolala Hliník 3:1, aj keď oba tímy skórovali dva razy. Na domácej strane sa to podarilo Beháňovi a Repkovskému, na tej hosťujúcej Chrenkovi a Šimekovi, ktorý však prekonal svojho spoluhráča. Naplno doma zabrali aj Hôrky, ktoré privítali Rašov. Výhru domácich 1:0 zariadil dvomi presnými zásahmi Vladimír Drdák. Jediným tímom, ktoré výhodu domáceho prostredia nevyužilo na zisk čo i len jedného bodu bolo tak Turie, na ktorého pôdu pricestovali hráči Petrovíc. O výhre hostí 1:3 rozhodli Mokryšovci. Dva góly vsietil Samuel a jeden Michal. Za domácich skóroval Vodilka, ktorý znižoval na priebežných 1:2.   

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku II. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "A"

Druhé Stráňavy B pricestovali do Dolnej Tižiny, na ktorej pôde túto sezónu dokázali vyhrať rozdielom triedy. Tentokrát mal však zápas odlišný priebeh a hlavnými postavami duelu boli obaja brankári, ktorí si pripísali čisté kontá a tak sa obe mužstvá museli uspokojiť s bodom po bezgólovej remíze. Ďurčiná potvrdila papierové predpoklady a zvíťazila na pôde Trnového 0:4. Dvakrát sa presadil Kozarec a po jednom góle pridali Gabaj a Kysacký. Identické výsledky 1:2 sa zrodili v Podhorí, resp. v Lietave. Na pôde Podhoria zvíťazil Kunerad, ktorému sa podaril dokonalý obrat. Domáci viedli zásluhou gólu Koššu zo záveru prvého polčasu 1:0, ale dva druhopolčasové góly Kazimíra a Martinku rozhodli o výhre hostí. V Lietave mal zápas odlišný priebeh, keď po dvoch góloch Dudoňa museli stratu doháňať domáci. To sa im podarilo len na polovicu, keďže gól Súlovského znamenal len korigovanie stavu na konečný rezultát.
 
Babkov mal voľno.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "A" dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "B"

Zápas kola sa odohral v Ovčiarsku, kde domáci futbalisti, ako druhý tím tabuľky, privítali suverénne Brodno. Hostia viedli po dvoch góloch kanoniera Kňazoviča 0:2, ale domácim sa podarilo zásluhou Vršanského a Skaličana vyrovnať na konečných 2:2. Tri body do tabuľky si pripísala Divinka - Lalinok po najtesnejšej výhre 1:0 nad Hrabovým. V 78. minúte o tom rozhodol Dlhopolček. Zvíťaziť sa podarilo aj hráčom Hričovského Podhradia, ktoré na domácej pôde vybojovalo výhru nad Pšurnovicami. Skóre duelu otvoril domáci Hlušík, na ktorého však odpovedal dvomi gólmi Gužik. Do polčasu však bolo vyrovnané zásluhou Červenca a o výhre domácich 3:2 rozhodol osem minút pred koncom Hoferica. Zápas medzi Súľovom a Dolným Hričovom sa neodohral z dôvodu nepricestovania hosťujúceho mužstva a tak sa o výhre Súľova rozhodne za zeleným stolom.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "B" dospelých nájdete tu.

Prečítané: 59x