Sumár 24. kola
04.06.2018, Matej Krško

Sumár 24. kola

Uplynulé kolo prinieslo opäť niekoľko prekvapení, z toho najväčšie vo Veľkom Rovnom. O všetkom podstatnom sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

DOSPELÍ

I. DOXXbet trieda

Veľké prekvapenie na úkor Lietavskej Lúčky sa zrodilo vo Veľkom Rovnom. Hostia sa mohli v prípade bodového zisku na čele tabuľky osamostatniť, ale ponuknútu šancu nevyužili. O najtesnejšej výhre domácich rozhodol štyri minúty pred záverečným hvizdom Čvapek. Nededza privítala na svojej pôde rezervu Bánovej. V súboji tabuľkových susedov sa ako prví presadili hostia, keď skóroval Halama. Ešte do prestávky sa domácim podarilo otočiť skóre duelu, a to po góloch Miroslava Mravca a Mareka Mravca. Po zmene strán však najskôr Polóni vyrovnal a tri body pre hostí zariadil presným zásahom Martoník. Poriadne divoký zápas sa odohral v Kolároviciach, kde zavítalo Zástranie. Po úvodnej polhodine viedli hostia už 1:3, keď sa hetrikom blysol Šmehýl, na domácej strane vyrovnával na priebežných 1:1 Šipula. A práve autor domáceho gólu si vyslúžil dve minúty pred koncom prvého dejstva červenú kartu, keď neskrotil svoje emócie. Domáci však aj napriek tomu ešte do prestávky znížili zásluhou Mišutku, ktorý premenil pokutový kop. Po zmene strán sa sily na ihrisku vyrovnali. Neslušan zatiahol ručnú brdzu a v 57. minúte putoval predčasne pod sprchy. Hosťom sa však opäť podarilo navýšiť vedenie, keď sa presadil Sekáč. O päť minút neskôr síce znížil Hruštinec, ale gól Voleka vrátil Zástraniu opäť dvojgólové vedenie. Expresná odpoveď Hruštinca vrátili domácich do zápasu a štyri minúty pred koncom stanovil na konečných 5:5 Hrtánek. Schuti si zastrieľali Gbeľany, ktoré deklasovali na svojej pôde Strážu vysoko 6:0. Štyrmi gólmi sa prezentoval Adamovský, ktorému sekundoval dvojgólový Sabo. Pohodlnú výhru zaznamenal aj Horný Hričov, ktorý hostil Považský Chlmec. Pod výhru domácich 4:0 sa podpísal dvomi gólmi Káčer a po jednom presnom zásahu pridali Plačko a Lagovský. Bitarová pricestovala na pôdu Kamennej Poruby. Domácich poslal do vedenia v 13. minúte Kavecký a gólovu poistku pridal zo značky pokutového kopu Kadák. 
 
Kotešová mala voľno.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku I. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

II. DOXXbet trieda

Jablonové potvrdilo v súboji s Petrovicami rolu favorita a vyhralo presvedčivo 5:1. Dva góly strelil Hanzel, po jednom pridali Ľuboš Galo, Martin Čička a Adam Galo. Čestný úspech hostí zaznamenal Levko. Krasňany doma vybuchli a Dlhému Poľu podľahli vysoko 0:5. Góly hostí postupne strieľali Bohdan, Popluhár, Vaculík, Feranec a Gašiak. Vrece s gólmi sa roztrhlo vo Hvozdnici, kam pricestovali futbalisti "béčka" Tepličky. Hostia viedli po góloch Maliňáka , Poliaka a Rieckeho v 28. minúte 0:3. Domáci sa však gólmi Hrebíka a Králika vrátili späť do zápasu. Gólovú bodku za prvým dejstvom ale zaznamenal hosťujúci Majerčík. Po zmene strán zavŕšil svoj hetrik Riecky, medzi ktorého góly sa ešte podarilo "zmestiť" domácemu Gežovi. Skóre duelu na konečných 3:7 uzatvoril z pokutového kopu Maliňák.  Zaujímavý vývoj mal aj duel Rašov - Mojš. Domáci viedli po prvom polčase zásluhou Patyku 2:0, ale v 65. minúte už viedli hostia. Najskôr znížil Rolko, potom vyrovnal Ďuriš a ten istý hráč poslal hostí do vedenia. Päťnásť minút pred koncom zahral hosťujúci Schmied v pokutovom území úmyselne rukou, oprávnene videl červenú kartu a z nariadené pokutového kopu vyrovnal Feranc. Domáci ucítili svoju šancu a po góloch Klapčíka a Čižmaríka sa radovali z výhry 5:3. Hliník zdolal na svojej pôde Hôrky pohodlne 3:0. Hrdinom domácich sa stal  Martin Gajdošík, autor hetriku. Výhodu domácej pôdy využila aj Nezbudská Lúčka, ktorá si poradila s Hlbokým a vyhrala 2:0. Domáci rozhodli o svojej výhre už v prvom polčase, keď sa presadili Beháň a Lutišan. V súboji posledných dvoch tímov tabuľky sa zrodila remíza 3:3. Domácu Divinu poslal do vedenia Svorník, ale po góloch Sáňku a Frátrika bolo bližšie k trom bodom Turie. Domácim sa podarilo zásluhou Michalca vyrovnať, ale bol to opäť Frátrik, ktorý naklonil misky váh na stranu hostí. Domáci vrhli všetky sily do útoku a odmenou im bol vyrovnávajúci gól Svorníka z 90. minúty.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku II. DOXXbet triedy dospelých nájdete tu.

III. DOXXbet trieda "A"

Rezerva Stráňav potvrdila tabuľkové postavenie a na domácej pôde zdolala Zádubnie 4:1. Základný kameň úspechu položili domáci už v prvom polčase, keď po góloch Ondáka, Remeka a Lončíka viedli 3:0. Hosťom síce gólom Dudoňa svitla iskierka nádeje, ale tú zhasil v zápase dvojgólový Remek. Domáci sa tak priblížili vedúcej Ďurčinej na rozdiel jediného bodu. Trnové privítalo Podhorie a už od úvodu potvrdzovalo rolu favorita. Odmenou domácich bol gól, ktorého autorom bol Jaríček. Hostí však gól nezlomil, práve naopak, po dvoch góloch Badžgoňa a jednom góle Chodelku viedli po prvom polčase 1:3. Po zmene strán domáci pridali na aktivite a góly Hlbočana a Repkovského znamenali, že sa tímy rozišli zmierlivo po remíze 3:3. Posledný Babkov pricestoval na pôdu Kuneradu, ale úvod zápasu mal ako zo zlého sna a už v 6. minúte po góloch Martinku a Horníka prehrával 2:0. Jedenásť minút po zmene strán stanovil na konečných 3:0 Valúch. Dolná Tižina doma prevalcovala Lietavu a vyhrala 8:0. za domácich sa dvakrát presadil Marek Šmehyl a po jednom presnom zásahu pridali Marek Šmehyl, Filip Šmehyl, Bela, Krajíček, Ďurica a Ďurina.  

Ďurčiná mala voľno.

Podrobné výsledky, zostavy, štatistiky a tabuľku III. DOXXbet triedy "A" dospelých nájdete tu.

Prečítané: 127x