Výber prípraviek ObFZ Žilina víťazom I. ročníka turnaja “O Stredoslovenský pohár prípraviek”!
13.04.2018, Matej Krško

Výber prípraviek ObFZ Žilina víťazom I. ročníka turnaja “O Stredoslovenský pohár prípraviek”!

Dňa 7.4.2018 sa konal v Žiari Nad Hronom turnaj prípraviek ročník 2007 za účasti desiatich výberov oblastných futbalových zvázov zo Stredoslovenského futbalového zväzu. Na hlavnom ihrisku v Žiari nad Hronom výber ObFZ Žilina vyhral svoju skupinu bez straty čo i len jediného bodu a vo finále sa radoval z celkového triumfu po výhre nad rovesníkmi z výberu ObFZ Rimavská Sobota.

Samotnému turnaju predchádzal zraz 22 chlapcov, z ktorých tréneri  vybrali 12 hráčov a dvoch náhradníkov. Na výbere zostavy sa spolupodieľal pán tréner Vladimír Čpapek zo Štiavnika.

Okrem víťazstva a zisku Putovného pohára nás potešil aj Miloš Chyla z MFK Bytča, ktorý sa stal so 6 gólmi najlepším strelcom turnaja. Vo výbere ObFZ Žilina mala svoje miesto aj Sára Kerešová, ktorá bola jedinou zástupkyňou nežnejšieho pohlavia na tomto podujatí. Sára patrila nielen k najlepším hráčom svojho mužstva, ale aj celého turnaja. 

Výsledky v skupine:

ObFZ Lučenec – ObFZ Žilina 0:5  
góly: Chyla 2x, Belko 2x, Tichák

ObFZ  Žilina – OFZ Dolný Kubín 2:1 
góly : Chyla, Belko

ObFZ Zvolen – ObFZ  Žilina 1:2 
góly: Lábaj,Mašar

ObFZ Žilina – ObFZ Žiar nad Hronom 1:0 
gól: Chyla 

Finále: 

ObFZ  Žilina – ObFZ  Rimavská Sobota 3:1
góly: Chyla 2x, Belko

O skvelú reprezentáciu ObFZ za zaslúžili: 

Marek Bielčik  , Lukáš Pecko ( TJ  Jednota  Bánová), Matúš Belko (FK Strečno), Marek Hrehor ( TJ Partizán Súľov), Sára Kerešová (ŠKF VIX Žilina), Dávid Tichák (ŠK Gbeľany), Michal Lábaj, Andrej Štaffen, Lukáš Hatala (všetci TJ ŠK Podhorie), Samuel Mešar, Matej Svrček (obaja OŠK Rosina), Marek Minárik( FK Predmier), Samuel Kšiňan ( TJ VTJ Rajecké Teplice), Miloš Chyla (MFK Bytča) a tréneri Ján Capko, Jozef Minárik a vedúca mužstva pani Belková.

Ján Capko (Predseda TMK ObFZ Žilina):,,V prvom rade sa chcem poďakovať všetkým klubom, ktoré umožnili štart svojich hráčov na tomto podujatí, a to aj napriek tomu, že v jeho priebehu odohrali svoje majstrovské stretnutia. Hlavné poďakovanie však patrí hráčom, realizačnému týmu a vedeniu ObFZ za vytvorenie podmienok, ale aj rodičom, ktorí neváhali vycestovať a povzbudzovať náš výber."

image
Autor: TMK
Zdroj: obfzza

Dolný rad zľava: Pecko Lukáš, Svrček Matej, Kšiňan Samo, Belko Matúš, Chyla Miloš, Bielčik Marek, Štaffen Andrej,

Horný rad zľava: Capko Ján (tréner), Krško Adam (účastník fotenia), Krško Matúš (účastník fotenia), Kerešová Sára, Lábaj Michal, Hrehor Marek, Hatala Lukáš, Mešar  Samuel, Tichák Dávid, Minárik Marek, p.Belková (vedúca mužstva), p. Minárik (tréner)

Prečítané: 199x